Podlaskie Święto Chleba

poseł Jacek Bogucki na Święcie Chleba w Ciechanowcu
Kilka tysięcy widzów podczas XI Podlaskiego Święta Chleba mogło podziwiać dawne zwyczaje związane z zakończeniem żniw. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji rolników, dla których tegoroczne żniwa, nie wszędzie jeszcze zakończone, okazały się niezwykle trudne.
Dalsze uroczystości odbywały się na terenie Muzeum, gdzie organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy i bogaty program dożynkowy. Było tradycyjne święcenie zwierząt, konkursy na najpiękniejsze równianki, cały obrzęd żniw w tym "oboranie przepiórki". Zainteresowanie wzbudziła także prezentacja dawnych ciągników rolniczych.
W uroczystościach brało udział wiele gości i przedstawicieli różnych władz, instytucji, parlamentarzyści - w tym poseł Jacek Bogucki, który na Dożynki do Ciechanowca przyjechał z oryginalnym prezentem. Przekazał na ręce Pani dyrektor Muzeum Doroty Łapiak wieloletni kombajn zbożowy z własnego gospodarstwa, który zasili ekspozycję maszyn rolniczych.
Poseł Jacek Bogucki podczas pokazu obrzędu żniw

Poseł Jacek Bogucki przekazał kombajn zbożowy z własnego gospodarstwa, który zasili ekspozycję maszyn rolniczych Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Poseł Jacek Bogucki podczas prezentacji ciągników rolniczych