Dzień Podlasia i Święto Młodych Tej Ziemi w Drohiczynie

W rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w Drohiczynie w 1999 roku, w stolicy diecezji odbyły się uroczystości pod hasłem: „Abyśmy byli jedno!”.

W sobotę biskup drohiczyński Antoni Dydycz zaapelował do młodzieży, aby młodzi szli za wezwaniem bł. Jana Pawła II i dążyli do wysokich celów, pomimo, że – jak się wyraził – „wielu chce ich od tego uwolnić”. Podkreślał też, że młodzież musi rozwijać swoją osobowość i uczyć się dokonywania wyborów.

 
Oprócz Mszy św. w programie Święta Młodych znalazła się także modlitewna adoracja krzyża podczas „Nocy pojednania” oraz projekcja filmu pt. „Kolumbia - Świadectwo dla świata”. .Po radosnym muzykowaniu i nocnym przejściu z różańcem w ręku pod Kopiec Pamięci Podlasia, usypany na miejscu spotkania z bł. Janem Pawłem II w 1999 roku odbył się maryjny apel Młodzieżowej Krucjaty. Na szczycie kopca, młodzież otrzymała różańce, poświęcone przez bp. Dydycza.

W niedzielę młodzież w auli Wyższego Seminarium Duchownego wzięła udział w spotkaniu na temat rozumienia mediów i zagrożeń z nich płynących. Następnie na scenie przed drohiczyńską katedrą wystąpili laureaci Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu – Podlasie 2012”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „ Musicie od siebie wymagać” oraz odebrali przyznane im nagrody. Wieczorem natomiast, czyli o godzinie przybycia, przed trzynastu laty do Drohiczyna bł. Jana Pawła II, rozpoczęła się Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego w obecności relikwii Papieża - Polaka

W obchodach Dnia Podlasia wzięli udział duchowni z Kanady, Niemiec oraz kilku polskich diecezji, siostry zakonne, delegaci prawosławnego metropolity Sawy. Obecni byli przedstawiciele rządu, parlamentu, władz wojewódzkich, samorządowych wszystkich szczebli, służb mundurowych, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe, bractwa rycerskie i strzeleckie, oraz wierni z całej diecezji drohiczyńskiej. Źródło: http://www.drohiczyn.opoka.org.pl/?action=news&id=1156