Mamy trzy nowe biura poselskie na Podlasiu 

W całym kraju, tworzone są struktury partii, założonej przez polityków na czele ze Zbigniewem Ziobro, usuniętych w ubiegłym roku z PiS oraz tych którzy odeszli z PiS na znak solidarności z wyrzuconymi. 

20 maja br. w trzech największych miastach województwa –Białymstoku, Suwałkach i Łomży powstały nowe biura poselskie, w których zebrali się sympatycy SP. Eurodeputowany, wiceprezes Solidarnej Polski Jacek Kurski oraz Poseł Jacek Bogucki otworzyli w niedzielę wspólne biura poselskie. Liderem struktur w województwie podlaskim jest Poseł Jacek Bogucki.

 Otwarcie biura poselskiego w Łomży przy ul. Dwornej 3

Pod hasłem „Podlasie zasługuje na więcej” Solidarna Polska chce działać w naszym województwie. Biuro w Białymstoku mieści się przy ulicy św. Rocha 11/1, w Suwałkach przy ulicy Tadeusza Kościuszki 32, a w Łomży w siedzibie łomżyńskiej „Solidarności” przy ulicy Dwornej 3.
Podczas spotkań Europoseł Jacek Kurski deklarował, że SP chce zajmować się sprawami ważnymi dla ludzi, m.in. kwestią pracy, bezrobocia, wykluczeniem społecznym, ochroną słabszych w czasach kryzysu, a także wsparciem dla polskich przedsiębiorców. Mówił, że obecnie często są oni nierówno traktowani i nie mają żadnej ochrony ze strony państwa.


 
Poseł Jacek Bogucki podkreślał, że ostatnie lata są dla województwa bardzo trudne, a ostatnią poważną inwestycją jest przebudowa odcinka drogi krajowej nr 8 Białystok-Warszawa. Według posła brakuje modernizacji trasy kolejowej, lotnisko odeszło w niebyt, nie ma miejsc pracy i brak jest perspektyw rozwoju.
 


 

Jacek Kurski powiedział podczas otwarcia biura, że w przyszłych wyborach parlamentarnych widzi szansę dla polskiej prawicy, przez zawiązanie współpracy koalicyjnej z PiS.
Czytaj więcej na klubsp.pl 
Film z otwarcia biura poselskiego w Łomży