Przepiękne polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

Fot. Premier Beatę Szydło i szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatę Kempę częstują polskimi jabłkami sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki oraz prezes ARR Łukasz Hołubowski

- Przepiękne polskie jabłka - powiedziała dzisiaj prezes Rady Ministrów Beata Szydło, podczas otwarcia Pawilonu Polskiego pod Wawelem. Jest to wystawa promująca m.in. polską gospodarkę i rolnictwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Pawilon Polski jest skierowany do młodych z całego świata, którzy w tych dniach tłumnie odwiedzają Kraków. Jego celem jest przybliżenie najnowszych osiągnięć w wielu dziedzinach naszej gospodarki. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego prezentuje rolnictwo jako nowoczesne i innowacyjne. Obok licznych filmów, animacji i informacji o exporcie żywności pielgrzymi mogą poznać to, co w polskim rolnictwie najsmaczniejsze. Przygotowane zostały cztery opowieści o jabłku, marchewce, drobiu i mleku, które przybliżają polskie smaki. Zwiedzający Pawilon Polski mogą  je poznać poprzez degustację kabanosów drobiowych, jogurtów truskawkowych, świeżej marchewki oraz przepięknych polskich jabłek.
Na naszym stoisku premier Beatę Szydło i szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatę Kempę witali i częstowali jabłkami sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki oraz prezes ARR Łukasz Hołubowski.
Pawilon Polski jest otwarty od 25 do 31 lipca od godz. 9:00-22:00. 

informacja prasowa http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Przepiekne-polskie-jablka-na-Swiatowych-Dniach-Mlodziezy