Kolejne produkty otrzymały znak PDŻ

Żywność to atut Polski – powiedział minister Krzysztof Jurgiel otwierając wieczorną Galę Programu Poznaj Dobrą Żywność i podkreślił, że bezpieczeństwo żywnościowe Polaków jest naszym priorytetem.
- Chodzi tutaj zarówno o bezpieczeństwo w znaczeniu ilościowym, jak i o bezpieczeństwo w znaczeniu jakościowym. Nasze produkty są cenione właśnie za jakość i swoje walory smakowe. Dlatego też organizujemy Galę Programu Poznaj Dobrą Żywność w tym samym czasie co Polagra Food – podkreślił minister Jurgiel.
Gala odbyła się wczoraj w Poznaniu, jako impreza towarzysząca tym targom.
Program Poznaj Dobrą Żywność jest to Program, który służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Podczas tegorocznej Gali znaki PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność wręczono przedstawicielom 57. firm dla 155 produktów.
- Ta uroczysta oprawa jest wyrazem uznania dla wszystkich pracowników tych firm, a także dostawców surowców do ich wytwarzania. Wyróżnione dziś produkty mogą być wizytówką naszego kraju na zagranicznych rynkach. To dzięki takim wyrobom rozwija się nasz przemysł rolno-spożywczy i  nasze rolnictwo – podkreślił minister Jurgiel i dodał, że efektem tego rozwoju jest stale rosnący eksport polskich produktów rolno-spożywczych, którego wartość osiąga już poziom 25 mld euro.
Od początku funkcjonowania Programu, znakiem PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność wyróżniono ponad 1500 produktów wytwarzanych przez blisko 200 producentów. Dziś produkty te są już dobrze widoczne na półkach sklepowych i rozpoznawalne przez konsumentów. Zwiększa się też zainteresowanie uzyskaniem znaków samych producentów.
Program jest dobrowolny. Producenci sami zgłaszają swoje wyroby do oceny przez wybitnych specjalistów. Program motywuje producentów i przetwórców żywności, działających na polskim rynku, do podnoszenia jakości swoich wyrobów. Wyróżnienie produktów znakiem  PDŻ gwarantuje, że spełniają one najwyższe wymagania zarówno jakościowe, jak i dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Informacja prasowa  https://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Kolejne-produkty-otrzymaly-znak-PDZ