Konkurs na "Tradycyjny stół wielkanocny" w Korycinie


     Druga edycja konkursu wielkanocnego już przeszła do historii. W niedzielę (31 marca br.) w Korycinach prezentowało swoje potrawy, wypieki i dekoracje wielkanocne aż 70 Kół Gospodyń Wiejskich z Podlaskiego. To rekordowa liczba uczestników wojewódzkich konkursów kulinarnych organizowanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego.
Bezkonkurencyjne okazały się gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lemanie (gm. Turośl) – panie zdobyły nagrodę specjalną konkursu. Pierwsze miejsce przyznano KGW „Wisienki” z Wiśniewa (gm. Zambrów). Tuż za „Wisienkami” znalazły się gospodynie ze Starych Żoch  i Skłodów Borowych (gm. Nowe Piekuty) – reprezentantki KGW „Przyjazna Wieś”. Trzecią lokatę w smakowitej konkurencji zdobyło KGW z Andryjanek (gm. Boćki) Przyznano też trzy wyróżnienia. Otrzymały je gospodynie z KGW „Hołodzianki”, panie z KGW w Karakulach. Wyróżniono też Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Rajgród.


Źródło  https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/rekordowa-liczba-uczestnikow-konkursu-tradycyjny-stol-wielkanocny-70-kol-gospodyn-wiejskich-.html