XIX Podlaskie Święto Chleba w Muzeum RolnictwaW niedzielę 11 sierpnia w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu już po raz dziewiętnasty odbyła się jedna z największych imprez plenerowych w województwie podlaskim - Podlaskie Święto Chleba, będące wyrazem podziękowania dla rolników, a także wszystkich przetwórców rolno-spożywczych za ciężką pracę, której symbolem jest bochenek chleba. Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. W tym roku impreza odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.
Celem imprezy jest popularyzacja zanikających zwyczajów agrarnych i chrześcijańskich, pokazanie lub przypomnienie widzom pracy dawnych maszyn rolniczych oraz tradycji związanych z życiem w dawnych czasach.
Poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki odczytał list, skierowany do gości wydarzenia przez Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym premier serdecznie podziękował organizatorom wydarzenia oraz podlaskim rolnikom za kultywowanie tradycji i dostarczanie polskiej żywności na stoły mieszkańców naszego kraju. 


Informacja Prasowa:  https://wysokomazowiecki.pl/aktualnosci/xix-podlaskie-swieto-chleba-w-muzeum-rolnictwa.html