Ponad 96 mln zł dla samorządów z powiatu hajnowskiegoW poniedziałek (30.05) premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki rządowemu wsparciu podlaskie samorządy zrealizują 238 projektów za 1,48mld zł.  Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski razem z parlamentarzystami odwiedzają kolejne powiaty, aby wręczyć samorządowcom symboliczne czeki. W czwartek takie spotkana odbyły się siedzibach Starostw Powiatowych w Sokółce, w Bielsku Podlaskim i w Hajnówce.

Wojewoda na każdym z wydarzeń podkreślał istotę i założenia rządowego programu. Wiceminister Piontkowski zaznaczył, iż gminy przygraniczne otrzymały dodatkowe środki na to, aby naprawić infrastrukturę drogową, która ucierpiała w wyniku kryzysu przy granicy polsko-białoruskiej. Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili przekonanie, że otrzymane środki istotnie wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców regionu.

Gmina Czyże dzięki otrzymanym środkom zmodernizuje drogę gminną Kojły-Lady, remizę w Czyżach, a także wybuduje świetlicę w miejscowości Hukowicze. Jej wójt, Jerzy Wasiluk, stwierdził, iż wcześniej gmina w żaden sposób nie była w stanie zrealizować tych zadań ze względu na brak odpowiedniego wkładu własnego. Starosta hajnowski Andrzej Skiepko dodał, iż otrzymane środki to ogromny zastrzyk inwestycyjny, który pozwoli na realizację zadań oczekiwanych przez mieszkańców.

 

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki