Otwarcie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem
 W dniu 24.08.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie wyremontowanego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jest to przedostatni etap kilkuletniej inwestycji związanej z modernizacją Szpitala.

W wyremontowanym 6-łóżkowym Oddziale znajduje się sala wielostanowiskowa z 5 specjalistycznymi łóżkami, izolatka ze śluzą oraz specjalistyczny sprzęt i aparatura medyczna. Umożliwia to leczenie pacjentów w stanie zagrożenia życia, wymagających ciągłego monitorowania funkcji życiowych oraz skomplikowanego leczenia, między innymi z niewydolnością oddechową, krążeniową czy nerek.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii został wyremontowany w ramach zadania „Rozbudowa i Modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – Etap IV”. Środki na ten projekt pochodzą głównie z dotacji, z czego 50%  z Budżetu Państwa, 25% z Samorządu Powiatu Wysokomazowieckiego oraz 25% środków to wkład własny Szpitala. Zmodernizowane pomieszczenia oraz nowoczesny sprzęt w jaki został wyposażony Oddział jest kolejnym krokiem do podwyższenia jakości usług medycznych świadczonych w naszym Szpitalu.

 

Źródło: STAROSTWO POWIATOWE W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM