Ceremonia podpisania aktów erekcyjnych i wmurowanie kamieni węgielnych w powstających budynkach przedszkoli w Jabłoni Kościelnej i Nowych Piekutach
 12 września w Gminie Nowe Piekuty odbyła się ważna uroczystość, związana z powstającymi budynkami przedszkoli w Jabłoni Kościelnej i Nowych Piekutach, której gospodarzem był Pan Marek Kaczyński – Wójt Gminy Nowe Piekuty. Po odczytaniu uroczystych aktów erekcyjnych i ich podpisaniu, proboszczowie parafii Jabłoń Kościelna i Nowe Piekuty dokonali poświęcenia kamieni węgielnych i zgromadzonych na uroczystościach, następnie przedstawiciele zgromadzonych gości dokonali uroczystego wmurowania zabezpieczonych aktów erekcyjnych i kamieni Węgielnych w powstających budynkach przedszkolnych. Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć nowopowstające obiekty.

Na budowę Przedszkoli Gmina otrzymała promesę na inwestycje z pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład o wartości 9 775 000 zł. : z czego 4 675 000 zł na budowę przedszkola łącznie ze żłobkiem w miejscowości Jabłoń Kościelna oraz 5,1 mln zł na budowę przedszkola łącznie ze żłobkiem w miejscowości Nowe Piekuty oraz od Marszałka Województwa Podlaskiego 260 tys. zł. Wartość po przetargu przedszkola w Nowych Piekutach 6 168 472,07 mln. zł., a w Jabłoni Kościelnej 5 636 306,77 mln. zł.

 

Źródło: Urząd Gminy Nowe Piekuty