Noworoczne spotkanie Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Noworoczne spotkanie Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski odbyło się 26 stycznia 2023 roku w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zorganizowano je po raz pierwszy po trzyletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi. Doniosła uroczystość rozpoczęła się wyświęceniem nowego budynku Bielskiego Domu Kultury. Na scenie ustawiono krzyż i ikonę, a modlitwy odprawili prawosławny Arcybiskup Bielski Grzegorz i katolicki Biskup Drohiczyński Senior Antoni Pacyfik Dydycz. Później delegacja duchowieństwa wyświęciła cały budynek.

Przed zgromadzonymi zaprezentowali się bielscy artyści – wydarzenie uświetnił występ Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ranok”. Po spotkaniu goście mogli w swobodnej atmosferze wymienić swoje uwagi i spostrzeżenia.

Uroczystość była okazją do przekazania sobie życzeń na nowy rok, poznania aktualnych informacji o mieście, wymiany doświadczeń i opinii, a także nawiązania kontaktów i współpracy.

 

Cały materiał na stronie: Urząd Miasta Bielsk Podlaski