List posła Jacka Boguckiego do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,
Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,
Drodzy Rodzice i Uczniowie

Dziś, 1 września, stajemy w progach szkół, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Za Wami 2 miesiące wakacyjnego wypoczynku, który pomoże wystartować w nowym roku z siłami do pokonywania codziennych obowiązków.
Drodzy Uczniowie, głęboko wierzę, że podołacie wyzwaniom, jakie niesie ten rok szkolny. Wszystkim Wam, drodzy Uczniowie, życzę, abyście zrealizowali swoje plany.
Pamiętajcie tylko o jednym: cele, jakie przed sobą stawiacie, muszą być ambitne. Nie zgadzajcie się na łatwiznę,  bylejakość i chodzenie drogami na skróty. Wykorzystujcie maksymalnie swoje zdolności i możliwości szkoły.  Wierzę, że stać Was na wiele i wiele osiągniecie!
Drodzy Nauczyciele, Jako poseł i były nauczyciel jestem żywo zainteresowany zmianami w oświacie, staram się reprezentować w Sejmie interesy uczniów, rodziców i nauczycieli. Podzielam Państwa niepokoje związane z reformą oświatową, stąd moje wystąpienie w sprawie kształcenia zawodowego. Wiele nowych wyzwań przed Państwem: sześciolatki w szkole, reforma programowa. Dlatego życzę w tym roku szkolnym niezmierzonych pokładów energii a nawet entuzjazmu, które chronią przed rutyną, czynią pracę nauczycielską niezwykłą przygodą i dają siłę na pokonywanie codziennych trudów.
Szanowni Rodzice, Życzę Państwu satysfakcji z wyników osiągniętych przez dzieci. Bądźcie partnerami nauczycieli i dyrekcji w procesie kształcenia i wychowania Waszych pociech, a przyczyni się to do osiągania przez nie sukcesów.
Drodzy Państwo Dyrektorzy szkół! Tu, w nowoczesnych szkołach zarządzanych przez Państwo wykuwa się jakość i wielkość kolejnych pokoleń, a także poziom obywatelskiego zaangażowania i mądry patriotyzm. Niech Państwa ambicje, ale także nauczycielskie oczekiwania, spełniają się w stopniu przynoszącym wiele satysfakcji Wam i Waszym wychowankom.

Niech ten rozpoczynający się rok szkolny będzie dla nas wszystkich udany i pomyślny.

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Jacek Bogucki