Gala konkursu „Agroprzedsiębiorca 2016”

Źródło: Dział Marketingu
H.R.S.PiB "Trans-Rol" J.Andrzej Remisiewicz
 
Po raz 26 odbyła się w minionym tygodniu w Warszawie Gala konkursu „Agroprzedsiębiorca 2016”. Laureaci rekomendowani przez kapitułę, to najlepsi rolnicy, przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora pracującego na rzecz rolnictwa i agrobiznesu. Wydarzenie objął patronatem honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski.
Tytuł Laureata konkursu redakcji Agro „Ludzie AgroSukcesu 2016” otrzymali Grażyna i Andrzej Remisiewicz, Właściciele firmy TRANS-ROL z Kruszewa-Wypych k. Sokół. Na ich zaproszenie towarzyszyła im 50 – osobowa grupa rolników, agroprzedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki oraz przedstawicieli władz województwa podlaskiego. Przed główną uroczystością, dzięki staraniom Państwa Remisiewicz, uczestnicy zwiedzili Sejm RP i spotkali się z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jackiem Boguckim.
Tytuł Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2016 otrzymali Stanisław Pietruszyński, prezes Agrocentrum sp. z o.o. w Grajewie oraz Adam Pietruszyński, prezes Grupy Agrocentrum w Łomży.
Obecny na Gali podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski podkreślił, że jeśli tylko rolnik, przedsiębiorca, naukowiec i samorządowiec będą współpracować wówczas sukces jest absolutnie możliwy. Wiceminister zapewnił także, że: „Oczywiście pierwszym ogniwem jest rolnik którego należy wspierać. Rząd jest po to żeby widzieć przeszkody i je z drogi rolnika usuwać”.
Kandydatów do tytułów rekomendują biznesmeni, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, świata nauki, organizacje i związki branżowe. Kandydaci muszą posiadać duże doświadczenie w agrobiznesie i mieć wyjątkowe predyspozycje do sprawnego zarządzania reprezentowanym przedsiębiorstwem posiadającym silną pozycję rynkową.

informacja prasowa  https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/gala-konkursu-agroprzedsiebiorca-2016-.html