Polsko-brazylijskie rozmowy

Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas spotkania z wiceministrem Brazylii

Wiceminister Rolnictwa, Hodowli i Zaopatrzenia Federacyjnej Republiki Brazylii Eumar Novacki

Sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkał się dziś z wiceministrem rolnictwa, hodowli i zaopatrzenia Federacyjnej Republiki Brazylii Eumarem Novackim. Podczas spotkania omawiano możliwości rozwoju polsko-brazylijskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa.
Sekretarz stanu zwrócił się z prośbą o jak najszybszą finalizację prowadzonych procedur dotyczących dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku brazylijskiego. Przede wszystkim dotyczy to mięsa czerwonego, piskląt i jaj jednodniowych oraz jabłek. W rozmowie wiceminister Bogucki podkreślał wysoką jakość polskich produktów rolno-spożywczych. Minister Novacki zadeklarował zainteresowanie strony brazylijskiej wspieraniem rozwoju wymiany handlowej, odnotowując postęp w pracach związanych z dostępem polskiej żywności do rynku brazylijskiego.
Strona brazylijska wyraziła zainteresowanie postępem negocjacji dotyczących umowy UE-Mercosur.
Brazylia to piąty kraj na świecie pod względem liczby ludności, a jednocześnie czołowy światowy producent wielu produktów rolno-spożywczych. Brazylijska klasa średnia jest jednak zainteresowana wysokiej jakości produktami importowanymi z Europy.

Informacja prasowa  http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Polsko-brazylijskie-rozmowy