Piknik "Polak mały"

Sekretarz stanu Jacek Bogucki wręcza nagrody podczas pikniku w KPRM

Sekretarz stanu Jacek Bogucki z zespołem ludowym podczas pikniku w KPRM
W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3 czerwca, na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka bawiło się kilka tysięcy dzieci.
Wszystkie resorty przygotowały dla najmłodszych różnorodne atrakcje. Specjalna strefa poświęcona została żywności zorganizowana pod hasłem „Polska smakuje” przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Rynku Rolnego wraz z producentami i organizacjami branżowymi. Było tu smacznie i wesoło. Dzieci chętnie brały  udział w konkursach z nagrodami, grach i zabawach. Nagrody w konkursie na najładniejsze pejzaże polskiej wsi wręczał sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki. Jeden z nagrodzonych pejzaży  zawiśnie w gabinecie  premier Beaty Szydło.
Zabawy w strefie żywnościowej były wyjątkowo smaczne. Zostały połączone z degustacją produktów wyróżnionych znakami najwyższej  jakości. Dzieci miały też wiele zabawy  starając się  ubijać masło, wyciskać sok z jabłek, robić ludowe ozdoby z bibuły, a także uczyć tańców ludowych. Rodzice natomiast na stoisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” mogli zapoznać się z najbardziej aktualną ofertą turystyki wiejskiej i agroturystyki. Tu odbywały się też dla najmłodszych warsztaty wykonywania słomianych i szmacianych lalek i kwiatów.
O tym, że zdrowie i szczęście ukryte są w owocach i warzywach, można było przekonać się na stoisku Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Na stoisku Agencji Rynku  Rolnego m.in. odbywało się wielkie malowanie koszulek i skręcanie balonów. Tu także odbywał się konkurs  na najpiękniejszy malarski, wiejski pejzaż.
Na stoisku Związku Polskie Mięso dzieci uczyły się przygotowywać zdrowe kanapki. Polski  Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zapraszał do pomocy w przyrządzaniu pysznych polskich hamburgerów.  O słodkości dla najmłodszych zadbała Krajowa Spółka Cukrowa S.A. i ZPC J. Chylak. Siłę witamin ukrytą w sokach i owocach dzieci poznawały dzięki producentom z Wiatrowego Sadu, Activ Sp. z o.o., Spółdzielczej Grupy Producentów Owoców NASZ SAD i P.P.H.U. Tłocznia Maurer. Opowieść o mocnych kości naszych milusińskich przedstawiły: Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, ŚSM Jana i OSM Łowicz.
Piknik w ogrodach KPRM zorganizowany był  po raz 5. W tym roku odbywał się pod hasłem "Polak mały".


Informacja prasowa  http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Piknik-Polak-maly