Polagra Food 2018


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi od wczoraj promuje polską żywność w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Polagra Food 2018. Ekspozycja pod hasłem „Polska smakuje” jest prezentacją najwyższej jakości produktów firm, które posiadają certyfikaty jakości, w tym znak ministerialnego programu Poznaj Dobrą Żywność – PDŻ.
Lista tych certyfikowanych produktów nieustannie się wydłuża. Na zakończenie pierwszego dnia targów, podczas uroczystej gali wręczono znaki Poznaj Dobrą Żywność (PDŻ) kolejnym produktom.
– Dotychczas przyznano ponad 1600 znaków PDŻ. Znak jest odnawialny co 3 lata, więc aktualnie znak posiada około 600 produktów. Podczas dzisiejszej gali znak wręczymy ponad 100 produktom, 45 firm. Przyznanie znaku poprzedzone było wnikliwą analizą specjalistów z zakresu żywienia i bezpieczeństwa żywności – mówił obecny na tarach sekretarz stanu Jacek Bogucki.
Znak Poznaj Dobrą Żywność jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych certyfikatów jakości żywności. Produkty nim oznaczone cieszą się uznaniem konsumentów.
– System jest zupełnie bezpłatny dla producentów. Wysiłek, z jakim wiąże się przystąpienie do programu, to przestrzeganie wysokich norm jakościowych w procesie produkcji. Rozpoznawalność znaku wśród konsumentów stanowi dla producentów wartość dodaną – podkreślił Jacek Bogucki.
Tegoroczna edycja targów Polagra Food, to odpowiedź na wyzwania, jakie stawia przed branżą rolno-spożywczą współczesność. Nowa formuła targów ma sprzyjać rozwojowi sprzedaży polskich produktów zarówno w kraju jak i zagranicą.
Wydarzenie jest okazją do rozmów z ekspertami branżowymi, którzy poruszają szereg tematów dedykowanych zarówno producentom żywności, jak i jej dystrybutorom. Zagadnienia dotyczą m.in. optymalizacji sprzedaży i standardów obsługi klienta, wymogów związanych ze znakowaniem produktów, praktyk zakupowych współczesnych nabywców czy budowania silnych marek własnych.
Kreowanie marki, to niełatwe zadanie. Jednak polskie produkty, to gwarancja wyśmienitego smaku i wysokiej jakości. Tymi cechami zdobywamy konsumentów na całym świecie. Wsparciem działań producentów są liczne inicjatywy podejmowane przez resort rolnictwa.
Na resortowym stoisku funkcjonuje strefa inspiracji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Podczas odbywających się tu seminariów można dowiedzieć się jak budować markę i sprzedaż z wykorzystaniem różnych kanałów dystrybucji, a także po co i jakie certyfikaty jakości żywności warto mieć.
Pierwszy dzień wystawy był okazją do wręczenia licznych nagród – Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich i Acanthus Aureus – podczas oficjalnego otwarcia targów Polagra Food. Zaproszeni goście podkreślali chęć współpracy na rzecz polskiej branży rolno-spożywczej. 

Informacja prasowa  http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Polagra-Food-2018