Diecezjalne Dożynki w Wyszkach


Diecezjalne Dożynki w Wyszkach były okazją do podziękowania za to, co urodziło się w tym roku na polach, w sadach. Centralny punkt uroczystości stanowiła Msza św. celebrowana 7 września 2019 r. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka.
Dziękczynienie za plony rozpoczęto modlitwą różańcową i nabożeństwem pierwszych sobót  poprowadzonym przez ks. Romana Kowerdzieja, diecezjalnego duszpasterza Wspólnot Maryjnych.  Następnie słowa powitania skierował proboszcz par. w Wyszkach ks. Andrzej Ulaczyk. W imieniu władz lokalnych głos zabrał wójt Gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski. O poświęcenie ziarna i wieńców poprosili starostowie dożynek, Małgorzata i Andrzej Kowalewscy.
Podczas tegorocznych dożynek modlono się za rolników i wszystkich pracujących na roli, sadowników, hodowców, przetwórców. Delegacje z wieńcami dożynkowymi procesjonalnie przechodziły przed ołtarzem, gdzie ks. bp Piotr Sawczuk poświęcił wieńce dożynkowe oraz ziarno na przyszłoroczne zasiewy. Złożone wieńce dożynkowe są wyrazem uwielbienia i dziękczynienia za tegoroczne plony.


Źródło: https://drohiczynska.pl/aktualnosci/diecezjalne-dziekczynienie-za-plony/?fbclid=IwAR1gbmPj-XaabSS_iqlbTXbt_vTuE-hd-wiDctZk3S6d9DTxWBj_w1Ys_uM ; http://www.wyszki.pl/ogloszenia/aktualnosci.html