Wystawa Zwierząt w Szepietowie

 


Zakończyła się XXVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W ciągu dwóch dni 4-5 września cykliczna impreza rolnicza jako najważniejsze i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi rolno-handlowemu, cieszyło sią niebywałą frekwencją.

Na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się największe targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce. Plac zapełnił się rekordową liczbą wystawców krajowych i zagranicznych, ponad 700 zwierząt hodowlanych, pokazy, konkursy, spotkania handlowe, tłumy zwiedzających, tak można podsumować udany wrześniowy weekend w Szepietowie. Podczas wystawy rolnicy mieli okazję zaprezentować swoje najlepsze okazy zwierząt, a wystawcy przedstawić bogatą ofertę targową. Zainteresowani zwiedzali tereny wystawowe, gdzie mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w rolnictwie.

Rolnicy podczas trwania targów mieli możliwość spotkania się z doradcami i skorzystania z kompleksowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii, agroturystyki oraz przetwórstwa.

W trakcie wystawy zostały zaprezentowane najpiękniejsze sztuki bydła mlecznego, mięsnego, koni, owiec oraz wyjątkowo zakrólowały alpaki. Do szczególnych wydarzeń można zaliczyć już VIII Ogólnopolską Wystawę Królików. Zaprezentowano około 400 sztuk wielu ras królików.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych to najważniejsze wydarzenie roku dla hodowców. Każdy z nich starannie przygotowuje swoje zwierzęta, aby jak najbardziej okazale prezentowały się na ringu wystawowym. Prym wiodły krowy i jałówki ras mlecznych, co związane jest z dominującą gałęzią rolnictwa z naszym regionie jakim jest mleczarstwo.

Trud hodowców, przygotowania zwierząt do wystawy, został doceniony przez komisje konkursowe, które wyłoniły superczempiony, czempiony, oraz wiceczempiony.

 

Źródło: PODR w Szepietowie