Polska krajem partnerskim Anufood China

Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas ceremonii otwarcia targów fot. Blanka Gołębiowska

Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas wizyty na targach Anufood China fot. Blanka Gołębiowska

Foto. Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas konferencji w ramach kampanii Smaki Europy. Fot. Blanka Gołębiowska
Sekretarz stanu Jacek Bogucki zachęca do zainteresowania się polską żywnością fot. Blanka Gołębiowska
Drugi dzień wizyty sekretarza stanu Jacka Boguckiego w Pekinie związany był przede wszystkim z udziałem w targach Anufood China. Podczas tegorocznej edycji Polska pełni rolę kraju partnerskiego.
W wydarzeniu uczestniczyło kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej. Polska żywność była prezentowana nie tylko na stoisku narodowym, lecz także w ramach wielu innych wydarzeń towarzyszących tej imprezie wystawienniczej. Wiceminister Bogucki wziął udział w uroczystości otwarcia targów, podczas której podkreślił najwyższą jakość i unikalne walory naszych „specjalności” eksportowych, cieszących się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów z ponad 70 krajów świata.
W czasie spotkań z przedsiębiorcami wiceminister zachęcał do szerszego zainteresowania się polską żywnością. Rozmowy odbywały się podczas „Dnia Polsko-Chińskiego biznesu” – zorganizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie) oraz podczas seminarium i konferencji prasowej zorganizowanych w ramach kampanii promocyjnej: „Smaki Europy-Jakość i Tradycja” (organizator – Krajowa Izba Gospodarcza-Centrum Promocji). W trakcie dzisiejszych wydarzeń podpisany został także kontrakt na dostawę pierwszej partii polskich jabłek do ChRL.
Możliwości polsko-chińskiej współpracy na poziomie instytucjonalnym oraz biznesowym  były tematem rozmów z Prezesem Ogólnochińskiego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych (CAWA) oraz z kierownictwem Chińskiej Izby Handlu Produktami Spożywczymi i Produkcji Krajowej (CFNA).

Informacja prasowa  http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Polska-krajem-partnerskim-Anufood-China